Taniec Jazzowy jest jednym z najpopularniejszych technik tanecznych. Dzieli się na: broadway jazz, lyrical jazz, underground, modern jazz.
W „DNA Dance Studio” specjalizujemy się głównie w stylu modern jazz. Modern Jazz jest to taniec, którego podstawą jest technika klasyczna. Charakteryzuje się izolacjami różnych partii ciała oraz zaczerpniętymi z techniki modern – napięciami i rozluźnieniami (contraction i release). Styl ten bazuje na emocjach, uczuciach i improwizacjach tanecznych. Wiele elementów wykonywanych jest na podłodze oraz w partnerowaniach. Do tworzenia choreografii można wykorzystywać każdą muzykę nawet ciszę. Układy taneczne tworzy się za pomocą ruchu, dźwięku i kostiumu. Zajęcia składają się z rozgrzewki ogólno rozwojowej, nauki techniki (skoki, piruety, koordynacja ciała, elementy akrobatyki), tworzenia choreografii, a na koniec zajęć przeprowadzane jest rozciąganie.
Tancerze „DNA Dance Studio” są nie tylko odtwórcami, ale i twórcami choreografii, które na arenie krajowej i międzynarodowej zdobywają najwyższe laury m.in. Mistrzostwo Świata IFMD w 2011 r. i wielokrotnie Mistrzostwa Polski ZNTS.